OUTLET
2020

Merida, Ninety-Six Vasa Evertsberg

21 999 kr

Vår tävlingstestade cross country- och marathon-cykel med full fjädring. 100 mm fullt aktiv och ändå helt gungfri bakdämpare för körning och tävling med “full gas”. En mångsidig och superlätt tävlingsmaskin som enkelt hänger med i snabb stigkörning när tillfälle bjuds. En kedjekrans, optimerad fjädring och klar för dropper post.

Nollställ
Delbetala från 611 kr per månad | Läs mer
Artikelnr: M209430 Kategori:

Specifikation

Geometri

RamstorlekMLXL
Hjulstorlek29"29"29"
Ramstorlek (cm)465156
ST - Sadelstolpsrör (mm)460510560
TT - Överrör (mm)590615640
CS - Kedjestag (mm)437437437
HTA - Vinkel, styrrör (°)707070
STA - Vinkel, sadelstolpsrör (°)74.574.574.5
BD - Drop, vevlager (mm)404040
HT - Styrrör (mm)100115130
FL - Gaffellängd (mm)503503503
R - Reach (mm)429449468
S - Stack (mm)589603617
WB - Hjulbas (mm)111811431168
SH - Standover height (mm)787788791